Wyjątkowi ludzie o ważnych sprawach

Jednym z projektów jaki realizujemy jest cykl wywiadów: „Wyjątkowi Ludzie o Ważnych Sprawach”. Cykl ten ma charakter społeczny. „Wyjątkowi Ludzie o Ważnych Sprawach” to nagrania wypowiedzi Osób znaczących i wyjątkowych w swojej profesji. Tematyką poruszaną w wywiadach są sprawy ważne tj.: historia, patriotyzm, wolność, równość, braterstwo, wiara, miłość, rodzina, sztuka, kultura, uczciwość, honor i inne skłaniające do refleksji. Poruszane są kwestie największych wartości oraz własne doświadczenia i przeżycia związane głównie z życiem zawodowym wypowiadającej się Osoby. Nagrania dedykowane są dla odbiorców internetowych. Jednym z głównych założeń nagrań jest przekazanie młodemu pokoleniu poniekąd „drogowskazów” do lepszego życia i osiągnięcia rozmaitych celów. Cykl rozpoczyna wypowiedź prof. dr hab. inż. Jerzego Lechowskiego definiującego własny naukowy wzór na szczęście.

Fragmenty wywiadów można już obejrzeć wybierając z rozwijającej się listy Imion i Nazwisk z menu górnego "wyjątkowi ludzie". W przyszłości w planie jest realizacja strony, gdzie nagrania uporządkowane będą według alfabetycznej kolejności nazwisk Osób, profesji oraz poruszanych tematów w wypowiedziach.

Wywiad składa się z kilku do kilkunastu pytań, gdzie każda wypowiedź stanowi odrębny materiał filmowy. Nagrania posiadają czołówkę tytułową, animację autorstwa Anny Wolskiej-Rzewuskiej ze specjalnie skomponowanym do cyklu jinglem przez kompozytora Jerzego Derfla, która podłożona będzie już w najbliższym czasie.

Realizowany cykl od samego początku sukcesywnie się rozwija i wzbogaca o kolejne nagrania. Każdy z Państwa może mieć też swój wkład w rozwój poprzez pomoc w rozpropagowaniu udostępnionych materiałów filmowych oraz informacji o cyklu. Za wszelką pomoc w realizacji i promocji pozostaję z dużą wdzięcznością.

Z poważaniem

Krystian Herncisz

Dotychczas wywiadów udzielili:


Emilia Krakowska - aktorka filmowa, estradowa i teatralna. Absolwentka PWST w Warszawie. Była członkiem Narodowej Rady Kultury. Podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd. Została uhonorowana Nagrodą im. Ireny Solskiej, przyznaną przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej.

W wypowiedzi na zadane pytanie dotyczące najwyższej wartości Emilia Krakowska wskazuje: "Żebyśmy się uczyli współżycia między sobą. To jest najważniejsze."

Bp Marek Solarczyk doktor nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła, biskup pomocniczy warszawsko-praski. Jako dewizę biskupią przyjął słowa „Omnia possibilia credenti” (Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy). W 2011 objął urząd wikariusza generalnego diecezji. W ramach prac Konferencji Episkopatu Polski został delegatem ds. Powołań, krajowym asystentem kościelnym Akcji Katolickiej w Polsce oraz w 2014 delegatem ds. Działalności w Polsce „Kirche in Not”. Wszedł w skład Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, Zespołu ds. Dialogu ze Wspólnotą Kościelną Luterańsko-Augsburską i Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną. Dołączył do Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań i został przewodniczącym Rady Nadzorczej Fundacji „Opoka”. W 2014 został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk w wypowiedzi wspomina o kwestii reakcji jaka powinna być na zachowania obrażające nasze uczucia religijne i patriotyczne. Byśmy walczyli z tym co narusza nasze wartości i dobra i nie dali przekonać się, że od naszych reakcji nic nie zależy.

Maciej Stanisław Pietrzyk artysta malarz, poeta i aktor, jeden z bardów Solidarności. Ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Występował w filmach i sztukach Teatru Telewizji. W 1970 był współzałożycielem zespołu Old Stars. W 1980, w czasie strajku w Stoczni Gdańskiej, skomponował muzykę do Piosenki dla córki, która była nieoficjalnym hymnem powstającej "Solidarności". W 1981 wykonał ją wbrew sprzeciwom cenzury na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zaśpiewał ją także w filmie Andrzeja Wajdy Człowiek z żelaza. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

"Znajomość histrii kraju w którym się żyje." O patriotyzmie opowiada Maciej Pietrzyk. Wszyscy jesteśmy spadkobiercami wielkiego dorobku pokoleń.

Ernest Bryll poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy, także dyplomata. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, a w latach 1991-1995 ambasadorem Rzeczypospolitej w Irlandii. Otrzymał nagrodę ministra kultury i sztuki II stopnia. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył Ernesta Brylla Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uhonorowany został Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy oraz odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

O tym co stanowi najwyższą wartość dowiadujemy się gdy jest ona zagrożona, opowiada Ernest Bryll.

Szybki
kontakt

kom. 662 24 00 24
kom. 695 66 12 88

więcej

UMÓW SIE
NA SPOTKANIE

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Film prezentujący Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji

2019-08-20 10:51:00

Konkurs "Bardzo Młoda Kultura 2019-21- mazowieckie"

2019-08-13 12:35:00

Justyna Rogulska przygotowuje się do Mistrzostw Świata

2019-08-06 15:55:00

Zdjęcia ze ślubu i wesela - są nasze czy fotografa?

2019-08-02 10:24:00

gazeta-karczew_kopia.jpg

 

 jak wybielic zeby w domu

 

zielona kawa cena

licznik odwiedzin joomla