Prof. dr hab. inż. Jerzy Lechowski w 1956 roku ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Łódzkiej, Sekcję Grzejnictwa.W 1963 roku Ukończył Wydział Łączności Politechniki Warszawskiej. W 1994 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Wydziale Cybernetyki Międzynarodowej Akademii Nauk w San Marino. Opublikował ponad 60 prac naukowych i skryptów z fizyki dla studentów Akademii Medycznej. W 1992 roku opublikował w ROCZNIKACH FILOZOFICZNYCH Matematyczno-fizyczną definicję szczęścia. zajmuje się opracowaniem elektromagnetycznej teorii życia wiecznego opierając się na hipotezie istnienia biologicznego lasera w DNA i teorii holografii oraz przestrzeni wielokrotnie toridalnej. Pracuje również nad możliwością wprowadzenia do filozofii terminów ścisłych takich jak używa się w fizyce. Strona RLC Realizatorów Lepszych Czasów

Prof. dr hab. inż. Jerzy Lechowski szczegółowo omawia opracowany przez siebie fizyczno-matematyczny wzór na szczęście i dobroć człowieka. Definicja naukowa szczęścia zawiera ogólnie informacje o tym od czego i w jaki sposób zależy nasze szczęście. Korzystając z tej definicji można znaleźć przyczyny naszych nieszczęść i jest ona przykładem na to, jak prawa fizyki można wykorzystać w analizie stanu emocjonalno-psychicznego człowieka.

O narzekaniu, zatruwaniu się, emocjach, myślach i samoregeneracji prof. dr hab. inż. Jerzy Lechowski. Nie ma się co śmiercią przejmować, bo śmierci naprawdę nie ma.